.

.

10 Kasım 2014 Pazartesi

DAVRANIŞ EKİP BİÇMEK NASILDIR?


Her insan bir gün yaptıklarının karşılığını alacaktır. Hayatta hiçbir şey tesadüf değildir. Tıpkı masallardaki gibi kötüler cezalandırılır ve iyiler yaptığı iyiliğin karşılığını mutlaka alır bu hayatta.
Sınavları için çok çalışan bir öğrenciyi düşünelim şimdi. Bu öğrenci derslerinde ve sınavlarında başarılı olmak için bütün gün emek vermekte, ders çalışmaktadır. Hava güzel iken ve arkadaşları dışarıda oyun oynarken, bu öğrenci evde ders çalışmak içim meşguldür. Ancak tüm bu çalışmalarının sonunda emeklerinin karşılığını alır. Sınavlarında başarılı olarak bu öğrenci hem ailesinin hem de öğretmenlerinin takdirini kazanır ve geleceği için olumlu işler yapmış olur. Ne ekersen onu biçersin sözü bu noktada bizlere çok şey anlatır. Yaptığımız iyilikler ve  başarıya ulaşmak için çektiğimiz sıkıntıların hiç biri boş değildir. Vakti geldiğinde yaptığımız iyiliklerin ve başarılı olmak için çektiğimiz sıkıntıların karşılığını fazlasıyla alacağız.
Çocuklarımıza da sevgi de ve davranışlarında ne gösterir ve verirsek, büyüdükleri zamanda onu bize karşı öğrendikleri haliyle göstereceklerdir. Bu yüzden çocuklarınızı sevin ve saygı duyun , yaşlandığınızda onlarda sizi sevsin ve saysınlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Google+ Followers