.

.

19 Mayıs 2014 Pazartesi

huzurlu saatlerrr...3       


                  
                                                                                          

Dünyanın en güzel mucizeleri bebekler...Onlar bir evin neşesi, sevinci, gülen yüzüdür. Mutluluğu, huzuru tamamlar bebekler...


               Doğum şansını yaşayamayan, ama evlat edinerek bu güzel duyguyu  hisseden bir sürü anne vardır. Bebekleri doğurmak önemli değil asıl annelik çocuğu büyütüp, ortaya sağlam bir insan olarak çıkarabilmektir.Bebekler ilgi ister, sevgi ister,dertlerini anlatamazlar,bu bebeklikteki ihtiyaç dönemi, kişi kaç yaşına gelirse gelsin devam ediyor.

               Her insanın içinde bebeklikten kalma mutlaka bir davranış devam ediyor.Bu yüzden insanları anlamak için birazcık çaba gösterin. Bu benimle konuşmuyor ki! demeyin, yüzündeki - yardım et! bakışını görün,kendi bencilliğinize ve hırslarınıza kapılmayın yoksa karşıdakini hiç anlamadan geri dönülmez hatalar yapabilirsiniz. Kimsenin kalbi kırılmadan dinlemeyi öğrenin. Sabredin, bağırmadan sakin dinleyin. İnanın bağrıldığın da insanlar nasılsa bu bana hep bağırarak konuşuyor, dinlemesem de olur tavrıyla hareket ederler. Oysa sakin bir şekilde konuşmadan, onu dinleyip sonra uygun vurgulu sözler, insanlar için daha büyük önem taşır. Hemde daha huzurlu bir insan olursunuz. Sakin hayat yaşamak insanlar için önemlidir. Hayatımız yeterince stresli, bu stresten arada uzaklaşmak, sevdiğiniz sakin mekanlara gitmek,size iyi gelecektir. Mutlu kalın....                                                     2 yorum:

  1. Yanıtlar
    1. çok teşekkürler. yarışmamıza sizde katılın Ferhat bey ...

      Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Google+ Followers